Różne rodzaje plastikowych ogrodzeń akustycznych

Różne rodzaje plastikowych ogrodzeń akustycznych

ogrodzenia-z-paneli-akustycznych
ekrany-akustyczne-cennik

Niezależnie od tego, czy jesteś na rynku ogrodzeń akustycznych dla domu lub firmy, istnieje wiele rzeczy, które należy rozważyć przed dokonaniem zakupu. Należą do nich sam materiał, absorpcja hałasu, odbicie i dyfrakcja. Poprzez zrozumienie tych czynników, będziesz w stanie lepiej wybrać ogrodzenie, które działa najlepiej dla Twoich potrzeb.

Absorpcja hałasu

Różne rodzaje ogrodzeń akustycznych z tworzywa sztucznego są dostępne do pochłaniania hałasu. Są one wykorzystywane zarówno w zastosowaniach komercyjnych, jak i mieszkaniowych w celu zmniejszenia zanieczyszczenia hałasem. Poprawiają również estetykę otoczenia. Są bardzo łatwe do czyszczenia i stanowią barierę ochronną przed falami dźwiękowymi środowiska.

Pierwszym krokiem w budowie ogrodzenia akustycznego jest określenie źródła hałasu. Jest to zazwyczaj wewnętrzne lub zewnętrzne źródło hałasu. Na przykład hałas pochodzący z drogi lub linii kolejowej może być niezwykle głośny. Ten rodzaj hałasu jest szkodliwy dla ludzkiego ucha.

Hałas może pochodzić również z maszyn. Szczególnie hałasu mogą być urządzenia klimatyzacyjne i filtry basenowe. Ogrodzenie dźwiękoszczelne może zmniejszyć ilość hałasu wewnątrz bariery, jak również ilość hałasu, który wytwarza ona na zewnątrz.

Z tego powodu ogrodzenie dźwiękoszczelne powinno być zbudowane z grubszych materiałów. Dobrym pomysłem jest również wybór materiałów, które mogą pochłaniać hałas, takich jak ołów. Powszechną zasadą jest stosowanie warstw dźwiękochłonnych o grubości co najmniej jednej dziesiątej długości fali. Dzieje się tak, ponieważ fale dźwiękowe na porowatej powierzchni będą się odbijać i wyczerpią całą swoją energię.

Aby określić współczynnik pochłaniania dźwięku przez dany materiał, badano go w komorze pogłosowej. Używano również sztachety impedancyjnej. Fale były tworzone w rurze impedancyjnej przez szerokopasmowy sygnał ze źródła hałasu. Następnie przeprowadzono badanie przy użyciu dwóch mikrofonów. Wyniki porównano z wynikami przewidywanymi na podstawie modeli predykcyjnych.

Izolacja winylowa obciążona masą jest powszechnym materiałem dźwiękoszczelnym. Zwykle jest wykonana z wełny mineralnej, włókna szklanego lub mieszanki gumowej. Jest on instalowany w zagłębieniu w kołku ściennym. Technika ta zwiększa gęstość materiału, co pomaga w pochłanianiu dźwięku.

Nowa generacja ścian dźwiękoszczelnych jest obecnie budowana przy użyciu plastiku z recyklingu. Grupa Lee zastosowała ostatnio tworzywo sztuczne z recyklingu w nowym projekcie ściany akustycznej.

Ogrodzenia akustyczne mogą być stosowane w celu zmniejszenia zanieczyszczenia hałasem w wielu obszarach miejskich. Są one również przydatne w zastosowaniach przemysłowych. ogrodzenia akustyczne są skuteczne w blokowaniu fal dźwiękowych, ale są również łatwiejsze do czyszczenia niż ogrodzenia akustyczne.

Dyfrakcja

Zastosowanie ogrodzenia rozpraszającego dźwięk może być skutecznym narzędziem do blokowania hałasu. Może pomóc w zmniejszeniu energii dźwiękowej docierającej do zaludnionego obszaru, takiego jak ruchliwe lotnisko lub duży kompleks przemysłowy.

Płot dyfrakcyjny działa poprzez zginanie fal dźwiękowych wokół struktury. Odbywa się to poprzez połączenie dyszy, poziomego przejścia i kołnierza. Ogrodzenie dyfrakcyjne jest szczególnie skuteczne w przypadku problemu hałasu o wysokiej częstotliwości.

Dysza, która jest wykonana z metalu, jest integralnie uformowana z paraboliczną powierzchnią odbijającą dźwięk. Dysza jest wklęsła w dół i umieszczona tak, że paraboliczna powierzchnia jest skierowana do wewnątrz pola powietrza. Pozioma część kołnierza 40 jest również integralnie uformowana z dyszą.

Kołnierz ma zwężającą się część wylotową 27, która ma kształt frustro-stożka. Część ta wypełnia szczelinę pomiędzy sąsiednimi parami pionowych paneli. Kołnierz służy również jako osłona dla dysz 27.

Z kolei przejście poziome ma znaczną długość. Ma za zadanie odchylać większość częstotliwości. Kołnierz jest również zaprojektowany tak, aby był estetyczny.

Inną funkcją kołnierza jest pełnienie roli bariery akustycznej. Ogrodzenie akustyczne to urządzenie pochłaniające dźwięk, które instaluje się pomiędzy drogą kołowania a drogą startową lotniska. Jego zadaniem jest pochłanianie składowych widmowych hałasu otaczającego pole lotnicze. Jest skuteczne przy minimalnej redukcji hałasu o 10 decybeli, chociaż WHO zaleca poziom poniżej 40 decybeli w nocy.

Ogrodzenie akustyczne skutecznie blokuje również energię dźwiękową przed przemieszczaniem się w kierunku sąsiedniego zatłoczonego obszaru. Bariera jest łatwa do skonstruowania. Należy przeprowadzić test w pełnej skali, aby określić, czy obiecująca konstrukcja działa. Najważniejszym aspektem ogrodzenia akustycznego jest wysokość. Wysokie ogrodzenie zwiększy dyfrakcję fal dźwiękowych, ale nie zapewni optymalnego działania ekranującego.

Ogrodzenie akustyczne ma również kilka innych zalet funkcjonalnych. Bariera może być ustawiona bliżej źródła hałasu, co może zapewnić lepsze działanie ekranujące.

Alternatywy dla ogrodzenia akustycznego z tworzywa sztucznego

Zainstalowanie plastikowego ogrodzenia akustycznego może być łatwym sposobem na zmniejszenie hałasu w domu. Jednak nie wszystkie ogrodzenia mogą być oceniane pod kątem redukcji dźwięku. Ponadto, konwencjonalne ogrodzenie będzie miało luki, które pozwalają na przejście dźwięku. Na szczęście istnieje kilka alternatyw dla plastikowego ogrodzenia akustycznego.

AcoustiFence to ogrodzenie akustyczne, które można przymocować do istniejących ogrodzeń i sztachet. Produkt ten oferuje doskonały stosunek jakości do ceny. Jest również bardzo łatwy w instalacji. Jest dostępny w rolkach i jest przeznaczony do różnych zasad łagodzenia dźwięku. Może być instalowany na ogrodzeniach z płyt Colorbond, ogrodzeniach z siatki łańcuchowej lub tablicach reklamowych.

Wykonany jest z hanit(r), zastrzeżonej w 100% recyklingowanej tarcicy plastikowej. Materiał ten jest odporny na promieniowanie UV i nie rozszerza się ani nie kurczy w trudnych warunkach pogodowych. Jest również nieabsorbujący, co oznacza, że nie wchłania ani nie uwalnia wilgoci.

Ogrodzenia AcoustiFence mogą być używane zarówno w zastosowaniach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Oprócz tego, że są trwałe, nie wymagają konserwacji i można je nabyć w różnych kolorach i stylach. Dostępne są w kolorze czarnym, szarym i brązowym. Słupki ogrodzeniowe są sprzedawane oddzielnie.

AcoustiFence można kupić w rolkach lub jako pojedyncze panele i jest łatwe w montażu. Aby zapewnić prawidłowy montaż, ogrodzenie musi być wypoziomowane, a słupki zainstalowane na odpowiedniej wysokości. Podczas montażu paneli, dolny rząd musi być całkowicie przykręcony do ogrodzenia. Jest to ważne, aby zapobiec powstawaniu szczelin, które mogą prowadzić do kosztów wymiany.

Alternatywą dla plastikowego systemu ogrodzeń akustycznych jest akustyczna folia ogrodzeniowa. Folie te można malować i myć, co sprawia, że są one doskonałym sposobem na wygłuszenie istniejącego ogrodzenia. Można je zainstalować na ogrodzeniu akustycznym Colorbond lub na istniejącym ogrodzeniu. Montaż akustycznej folii ogrodzeniowej może zmniejszyć hałas nawet o 70%.

Poza tym, że jest to rozwiązanie ekonomiczne, folię do ogrodzeń akustycznych można pomalować, aby wyglądała jak ogrodzenie. Są one zmywalne, wodoodporne i mogą być instalowane na ogrodzeniach akustycznych Colorbond, co czyni je doskonałą opcją dla właścicieli domów, którzy chcą mieć ogrodzenie, które jest zarówno estetyczne, jak i dźwiękoszczelne.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzenia-platikowe.pl – ogrodzenie dźwiękochłonne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Różne rodzaje plastikowych ogrodzeń akustycznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę