Outsourcing IT

Outsourcing IT w Poznaniu ?

Outsourcing IT w Poznaniu
Outsourcing IT w Poznaniu

Outsourcing IT w Poznaniu to poszukiwany zawód, znany jest również pod innymi pojęciami, takimi jak:
– profesjonalna opieka informatyczna firm
– kompleksowa obsługa informatyczna firm
– informatyk z Poznania

W większości przypadków stoją za tym typowe czynności serwisowe przy obsłudze sieci komputerowych, stanowisk pracy, komputerów stacjonarnych i laptopów.

Regularne przeglądy i konserwacja nie tylko poprawiają wydajność sprzętu ale również zmniejszają ryzyko wystąpienia awarii.

Opieka Informatyczna nad serwerami z Poznania

Poza pracami przy obsłudze stacji roboczych profesjonalna firma, specjalizująca się w Outsourcingu IT winna mieć dział zajmujący się obsługą serwerów. W dzisiejszych czasach opieka informatyczna jest to nie tylko zawiadywanie prac fizycznych serwerów, ale również ich zwirtualizowanycmi zasobami. Firma AKTE Outsourcing IT z Poznania specjalizuje się w opiece informatycznej nad serwerami, których wirtualizacja jest wykonana przy pomocy systemu VMware. Na chwilę obecna są to VMware vSphere w wersjach 5.5 i 6.

Obsługa informatyczna firm w Poznaniu

Najistotniejszymi elementami sprawnie funkcjonującej firmy, która zajmuje się obsługą informatyczną firm są takie elementy jak:

  • czas reakcji na zgłoszenie awarii – nasze umowy w Poznaniu są mają nawet 15 minut reakcji na zgłoszenie
  • sprawny zespół inżynierów, którzy potrafią zdiagnozować i naprawić usterki mechaniczne, elektroniczne i programowe
  • możliwość udostępnienia sprzętu zastępczego
  • Archiwizacja Danych – ciągły backup i regularne testy (walidacja) kopii zapasowych
  • Skrypty administratorów, automatyzujące działania konserwacji i optymalizacji systemów

informatyk z Poznania

Zanim firma rozpocznie poszukiwanie profesjonalnego serwisu IT w Poznaniu, w większości głów osób zarządzających firmą świta (choćby przez moment) pomysł zatrudnienia własnego informatyka, który będąc na miejscu jest w stanie szybko określić problemy sprzętu i oprogramowania IT we firmie.

Jednakże życie szybko weryfikuje te zapędy 🙂

Po pierwsze dlatego, że w dzisiejszych realiach pracownika na stanowisko Informatyk ze znajomością tak hardware jak i software (o pracy w charakterze administratora Windows / Linux nie wspominamy) jest bardzo trudno pozyskać w takich aglomeracjach jak Poznań. Większość osób aplikujących na te stanowiska ma bardzo wygórowane żądania finansowe. Niestety nie idzie to często w parze z umiejętnościami, które w przypadku informatyków mających doświadczenie na placu boju w różnych firmach i z najróżniejszym sprzętem jest o wiele wyższe.

Kolejna kwestia jest brak możliwości rozwoju. W przypadku pracy dla jednego pracodawcy informatycy tracą możliwość obycia się z najróżniejszymi awariami, dzięki czemu radzą sobie nie tylko w przypadkach „standardowych” problemów lecz również w przypadku awarii o bardziej skomplikowanej charakterystyce. Dotyczy to przypadków, gdy stracimy dane i nie jesteśmy pewni naszych kopii zapasowych. A dobrze wiemy z doświadczenia, że ufność informatyków w systemy archiwizacji danych częstokroć jest zbyt wysoka. Kopie zapasowe potrafią być niespójne, uszkodzone lub wykonywać się jedynie w interfejsie programu do backupu. A w rzeczywistości mieć zerową pojemność i użyteczność.  Trudno jest w takich sytuacjach wyciągać konsekwencje wobec pracownika. Firmy informatyczne, obawiając się kroków prawnych są w tych kwestiach zdecydowanie bardziej wrażliwe i świadome, co przyczynia się do podniesienia bezpieczeństwa danych i infrastruktury IT klienta.

Outsourcing IT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry