Metody stronienia od problemów z pracą plotera

Metody stronienia od problemów z pracą plotera

Ploter jest sprzętem niezbędnym w prawidłowym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, zaś niekiedy niejednego biura, w takim razie warto o niego zadbać. Jeżeli tego nie zrobimy, naprawa w profesjonalnym serwisie ploterów może być kosztowna a przestój wywołany usterką plotera długi. Na dole nieco porad w jaki sposób dbać o ploter.

Konserwacja plotera

Najlepszym sposobem uniknięcia nieprzewidzianej dysfunkcji plotera jest okresowa jego pielęgnacja w fachowym punkcie napraw. Taki zabieg winno uskutecznić raz do roku albo dwa lata w zależności od intensywności użytkowania plotera. W toku konserwacji plotera serwisant myje poszczególne podzespoły plotera tj. np. encoder strip, rozrząd napędzający plotera, głowice drukujące jak i interfejsy elektryczne. Wszelkie zębatki są kolejny raz nasmarowane a także naoliwione. Wypróbowany zostaje stan paska napędowego karetki a także stacji serwisowej. Jeśli okaże się iż pasek napędowy karetki jest sparciały (rozwarstwia się) to powinno się go podmienić bowiem jak pęknie to ploter po raz kolejny trafi na serwis. Jeśli chodzi o stacje serwisową to weryfikuje się czy nie jest ona zapchana. Przepełniona stacja oddziałuje niesprzyjająco na formę głowic drukujących bo nie mają one miejsca by zrzucić nadmiaru tuszu co oddziałuje na stan wydruku.

Kalibracja plotera

Kalibracja plotera alias wzorcowanie czyli takie rozłożenie osi ażeby otrzymać testowy wydruk. Dzięki temu wydruk będzie niezakłócony bez żadnych kresek bądź też przeskoków. Kalibrację trzeba zrobić po wszelkiej czynności serwisowej takiej jak np. wymiana paska

Metody stronienia od problemów z pracą plotera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry