Kalibracja wydruku plotera Poznań

Kalibracja wydruku plotera Poznań

Kalibracja wydruku plotera Poznań

Każde profesjonalne gabinety inżynieryjne posiadają takie narzędzia jak ploter, które to w aktualnych czasach znacznie ułatwia pracę architekta. Ploter to zaawansowane urządzenie drukujące, które od czasu do czasu wymaga wsparcia profesjonalnego serwisu urządzeń drukujących.Wszelka ingerencja w ploter osoby niekompetentnej tudzież nie znającej się na tajnikach tego narzędzia, to niemalże nikczemność, bowiem całokształt w niedalekiej przyszłości odbija się na jakości wydruku. Warto wskutek tego zadbać o wsparcie fachowe firmy trudniącej się reperacją ploterów, dlatego że wyłącznie poprawnie ustawiony ploter nie będzie nam tworzył przeskoków wierszy wydruków zarówno w poziomie, tudzież w kierunku pionowym.

Regulacja, nazywana również wzorcowaniem jest to prawidłowe rozłożenie osi X oraz Y, tak by uzyskać wzorcowy wydruk. W toku wzorcowania plotera ustawiane są dodatkowo kartridże drukujące oraz wałek transferowy. W starszych typach np.: ploter HP DJ 450 kalibrację uzyskiwało się na charakterystycznej foli prześwitującej, natomiast w nowszych narzędziach np. Ploter HP DesignJet Z3200, regulacja wykonuje się sama po każdorazowej wymianie kartridży.W ploterach następnej generacji wzorcowanie można dodatkowo przeprowadzić na życzenie – naciskając odpowiednią funkcję w menu.

Specjalistyczny serwis ploterów ma obowiązek kalibrację plotera zrealizować po dowolnej interwencji serwisowej, nawet jeśli była to tylko wymiana paska napędowego w ploterze bądź zmiana rolki transferowej. Ważne jest to, że ażeby osiągnąć idealny wydruk, to kalibrację plotera powinno się przeprowadzać w zasadzie dla każdego wariantu papieru.
W ciągu kalibracji plotera jest sporządzony plik parametru algorytmu wydruku (PMP) zawierający informacje kalibracyjne.

Kalibracja wydruku plotera Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę