Kalibracja wydruku plotera Poznań

Kalibracja wydruku plotera Poznań

Kalibracja wydruku plotera Poznań

Każde profesjonalne gabinety inżynieryjne posiadają takie narzędzia jak ploter, które to w aktualnych czasach znacznie ułatwia pracę architekta. Ploter to zaawansowane urządzenie drukujące, które od czasu do czasu wymaga wsparcia profesjonalnego serwisu urządzeń drukujących.Wszelka ingerencja w ploter osoby niekompetentnej tudzież nie znającej się na tajnikach tego narzędzia, to niemalże nikczemność, bowiem całokształt w niedalekiej przyszłości odbija się na jakości wydruku. Warto wskutek tego zadbać o wsparcie fachowe firmy trudniącej się reperacją ploterów, dlatego że wyłącznie poprawnie ustawiony ploter nie będzie nam tworzył przeskoków wierszy wydruków zarówno w poziomie, tudzież w kierunku pionowym.

Regulacja, nazywana również wzorcowaniem jest to prawidłowe rozłożenie osi X oraz Y, tak by uzyskać wzorcowy wydruk. W toku wzorcowania plotera ustawiane są dodatkowo kartridże drukujące oraz wałek transferowy. W starszych typach np.: ploter HP DJ 450 kalibrację uzyskiwało się na charakterystycznej foli prześwitującej, natomiast w nowszych narzędziach np. Ploter HP DesignJet Z3200, regulacja wykonuje się sama po każdorazowej wymianie kartridży.W ploterach następnej generacji wzorcowanie można dodatkowo przeprowadzić na życzenie – naciskając odpowiednią funkcję w menu.

Specjalistyczny serwis ploterów ma obowiązek kalibrację plotera zrealizować po dowolnej interwencji serwisowej, nawet jeśli była to tylko wymiana paska napędowego w ploterze bądź zmiana rolki transferowej. Ważne jest to, że ażeby osiągnąć idealny wydruk, to kalibrację plotera powinno się przeprowadzać w zasadzie dla każdego wariantu papieru.
W ciągu kalibracji plotera jest sporządzony plik parametru algorytmu wydruku (PMP) zawierający informacje kalibracyjne.

Kalibracja wydruku plotera Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry